środa, 25 stycznia 2012

niedziela, 22 stycznia 2012

Zaginiona Anna R-ODNALEZIONA

KOCHANI CZYTELNICY!
SPIESZĘ DONIEŚĆ ,ŻE PANI ANIA ODNALAZŁA SIĘ DZIĘKI PRACY DWÓCH MRÓWECZEK, KTÓRE STWORZYŁY STRONĘ NA FB.TO WIELKI SUKCES!


Data zaginięcia: 01/01/2007
Wiek w dniu zaginięcia: lat 26

 Wzrost:165 cm
Kolor oczu:szare

Ostatnie miejsce pobytu:  Sabaudia lub Terracina (Włochy)


Nowa strona stowarzyszenia


KOCHANI CZYTELNICY JEŚLI CHCECIE DYSKUTOWAĆ O PROBLEMIE ZAGINIĘĆ, MACIE JAKIEŚ POMYSŁY CZEKAMY NA WAS TU:


https://stowarzyszeniebezsladu.pl/forum/index.php

środa, 18 stycznia 2012

Gdzie jest Henryk Pocheć?

Rodzina i znajomi szukają 21-letniego Henryka Pocheć. Młody mężczyzna wyszedł z domu równo tydzień temu i do tej pory nie dał znaku życia


O losach 21-latka wiadomo niewiele. W minioną środę wsiadł do ostatniego tego dnia kursu linii 213 z Międzylesia w kierunku na Gocław. Wysiadł na przystanku Most Siekierkowski. Zarejestrowała go kamera monitoringu w autobusie. Ostatnie ujęcie, na którym go widać, sugeruje, że ruszył pieszo w kierunku Wawra.

Jest jeszcze jedna niepewna informacja, że niedługo potem w sklepie nocnym przy ul. Bronowskiej chciał kupić papierosy i zapłacić za nie kartą. Był z dwoma mężczyznami. Co potem się wydarzyło? Nie wiadomo.

Kiedy dzieci giną bez wieści

art. z 3.02.2012r :http://www.tvn24.pl/12690,1733698,0,1,zaginione-dzieci-sprawy-wciaz-czekajace-na-wyjasnienie,wiadomosc.html


Kiedy znika dziecko, życie całej rodziny zmienia się w jedną wielką ekspedycję poszukiwawczą. Dzień nie różni się od nocy, godzina od godziny - cały czas to tylko czekanie na powrót. Dzwonek telefonu, szmer pod drzwiami, plotka zasłyszana gdzieś przy piaskownicy, wszystko rozbudza nadzieję. Ale ona po chwili brutalnie gaśnie. I tak może zostać już do końca życia. Od kilkunastu dni taki dramat przeżywa rodzina 8-letniego Mateusza z Rybnika. Chłopiec wyszedł na sanki i nie wrócił. Jakby rozpłynął się w powietrzu. Podobnie jak kilkanaścioro innych dzieci, które w ciągu ostatnich lat zaginęły w Polsce: 13-letnia Iwonka Wąsik, 11-letnia Basia Majchrzak, 4-letni Kuba Jaworski, 9-letnia Sylwia Iszczyłowicz czy 10-letnia Ania Jałowiczor. Porwania? Morderstwa? Gdzie szukać zaginionych i jak tłumaczyć sobie te wszystkie tragedie?


Jest blada jak ściana, prawie przezroczysta. Włosy w nieładzie, jakiś sweter zarzucony na plecy, niewidzącym wzrokiem wpatruje się w telefon komórkowy leżący przed nią na stole. Siedzę obok niej, ale nie widzi mnie, patrzy tylko na ten telefon, zaklinając go wzrokiem i myślami: żeby ktoś zadzwonił i powiedział, że znalazł się jej syn. - Błagam, oddajcie mi go - mamrocze. - Oddam pieniądze, nerkę, swoje życie. Niech tylko wróci.
Mateusz
Ośmioletni Mateusz Domaradzki wyszedł z domu w Rybniku dwa tygodnie temu, 6 lutego, po południu. Była połowa zimowych ferii, chciał pozjeżdżać na sankach z pobliskiej górki. Ale od kiedy wybiegł ze swojego podwórka, przepadł. Chłopca wciąż szuka ponad 200 osób. Jego rysopis i zdjęcie publikują lokalne i ogólnopolskie media. Na osobę, która przekaże istotne dla śledztwa informacje o losie dziecka, czekają 42 tysiące złotych nagrody. Jednak szanse na odnalezienie chłopca żywego są z dnia na dzień coraz mniejsze. A coraz bardziej prawdopodobne staje się, że jego losu nie poznamy nigdy. Jak w dziesiątkach innych tak samo tajemniczych i nigdy nierozwikłanych zaginięć.

wtorek, 10 stycznia 2012

Uwaga, zaginął Michał S-ODNALEZIONY


Michał S., który zaginął rok temu nie żyje. Turyści znaleźli na plaży kości

Wyszedł z imprezy sylwestrowej w Darłówku i zaginął. Rodzina i przyjaciele szukali go przez rok. W lipcu na wydmach w Darłowie znaleziono kości przedramienia. Badania DNA potwierdziły, że należały do Michała.
W noc sylwestrową z 31 grudnia 2011 na 1 stycznia 2012 roku mieszkający w Sławnie 23-letni Michał ze znajomymi bawił się w jednym z pensjonatów przy ulicy Marynarskiej w Darłówku Zachodnim. W trakcie zabawy przeniósł się do dawnej dyskoteki Słonecznej przy ulicy Południowej. Nad ranem wyszedł z lokalu. Do pensjonatu, gdzie mieszkała cała grupa, nie wrócił.

Daremne poszukiwania

Rodzina i przyjaciele w asyście policji rozpoczęli poszukiwania. Na miejsce ściągnęli też specjalną grupę poszukiwawczą z Poznania, która specjalizuje się w takich akcjach. Kilkanaście osób przeczesywało kilkuhektarowy podmokły teren. Jednak poszukiwania nie przyniosły efektu.
Kości na plaży

13 lipca na wydmach w Darłowie turyści znaleźli siedem kości przedramienia i nadgarstka lewej ręki. Wstępna analiza wykazała, że należą do mężczyzny. Dokładne badania DNA potwierdziły, że to kości Michała S.

- Badania materiału, który posiadamy jednoznacznie wykluczyła działanie osób trzecich - mówi Aneta Skupień, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Koszalinie. - Na kościach nie ma żadnych obrażeń, więc nie mamy możliwości kontynuowania sprawy. Żeby prowadzić postępowanie muszą być jakiekolwiek podejrzenia powstałe w wyniku analizy materiału dowodowego, że doszło do przestępstwa. Tu nie mamy nic. To oczywiście nie oznacza, że prokuratura na zawsze traci zainteresowanie sprawą. Jeżeli pojawią się nowe okoliczności to od razu sprawę można wznowić.

Co mówi biegły

Skąd pewność, że chłopak nie żyje? Na ten wniosek złożyła się analiza całej sprawy ale decydująca była opinia biegłego.

- Lekarz badający fragmenty ciała znalazł na kościach tkanki, które potwierdziły, że doszło do stężenia pośmiertnego - wyjaśnia skupień. - Nie znamy przyczyny śmierci ani mechanizmu oddzielenia kończyny od ciała, jednak mogło dojść do tego w sposób naturalny. Zwłaszcza, że na kościach są uszkodzenia wynikające z erozji za sprawą działania piasku i wody. 

wtorek, 3 stycznia 2012

Śledztwo ws. zaginięcia Iwony Wieczorek zostało umorzone

Śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek zostało umorzone - tę informację potwierdziła Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jestem załamana, zdruzgotana, wstrząśnięta. To była jedyna nadzieja na odnalezienie mojej córki - skomentowała tę decyzję Iwona Kinda-Wieczorek, mama zaginionej.


Na razie prokuratura nie ujawnia przyczyny umorzenia. W środę odbędzie się w tej sprawie konferencja prasowa, na której mają zostać podane szczegóły śledztwa i przesłanki, którymi kierowali się prokuratorzy umarzając to postępowanie.