czwartek, 20 grudnia 2012

Obrzydliwe plotki w sprawie zaginionych nastolatków


Ktoś rozpuszcza koszmarne kłamstwa na temat zaginionych niedawno nastolatków ze Szczecina. Przypomnijmy. W ciągu ostatnich tygodni w Szczecinie zaginęło trzech nastolatków w wieku od 16-17 lat. Policja, rodziny i przyjaciele chłopców wciąż ich szukają.
Tymczasem w internecie ktoś rozpuszcza obrzydliwa kłamstwa na temat zaginionych. 

Od kilku dni wśród uczniów szczecińskich szkół krąży plotka, że młodzi ludzie są porywani i wycinane są im części ciała potrzebne do przeszczepów. Jakby tego było jeszcze mało, dziś rano ktoś wymyślił plotkę, że jeden z zaginionych został znaleziony przy jeziorze Głębokie z wyciętymi nerkami...

- Otrzymujemy pytania czy to prawda. Nieprawda. Ktoś obrzydliwie plotkuje. Wciąż szukamy zaginionych - mówi Irena Kornicz z wojewódzkiej policji. 

Kilka dni temu ktoś podszył się w internecie za nieistniejącą siostrę jednego z zaginionych. I pisał, że "brat" już nie żyje, bo popełnił samobójstwo. 

To też okazało się bzdurą.

- Nie wiem po co ludzie to wymyślają. Chcą nam zadać więcej cierpienia, jakbyśmy jeszcze mało go mieli - mówi brat jednego z zaginionych uczniów.

Niewykluczone, że policja będzie ścigać osoby, które w internecie podszywają się pod rodzinę zaginionych chłopców i opowiadają bzdury na temat ich śmierci.

Przypomnijmy. 
Kamil Parda zaginał w sobotę ok. 3 w nocy. Bawił się na zabawie mikołajkowej w lokalu HeyaClub przy ul. Czarnieckiego w Szczecinie. Po dyskotece miał wrócić do babci

- Ustaliliśmy, że wyszedł sam z lokalu. Szedł kładką nad torami przez Dworzec Główny. Nie schodził na perony. Nie wsiadł do żadnego pociągu. Ślad urywa się na ul. Kolumba. Wciąż pracujemy nad tą sprawą - powiedział podkom. Przemysław Kimon. 

Trwają też poszukiwania 16-letniego Daniela Rajsela, który zaginął pod koniec listopada w Warzymicach. Wyszedł do osiedlowego sklepu i już nie wrócił.Przyjaciele i znajomi obu zaginionych uczniów rozklejają na przystankach informacje o zaginięciu. Rodziny korzystały z pomocy jasnowidzów i detektywa. 

Trwają poszukiwania kolejnych dwóch kolejnych nastolatków. 16-letnia Kamila Wilk wyszła z domu 7 listopada i do tej pory nie skontaktowała się z rodziną. 

17-letni Igor Iwaniak ze Szczecina zaginął 15 listopada. Wyszedł z domu zabierając ze sobą większość swoich rzeczy. Znaki szczególne - blizna na lewym łuku brwiowym, blizna chirurgiczna na prawej dłoni na nadgarstku i środkowej części dłoni.

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20121215%2FSZCZECIN%2F121219716

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.