piątek, 3 października 2014

Gdzie jest Michał? Zaginiony Michał Stefański


Młody, wysportowany chłopak, student II roku bezpieczeństwa wewnętrznego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie – Michał Stefański zaginął w nocy z 15 na 16 września 2012 roku w okolicy Kolonia Siedlce w województwie warmińsko-mazurskim.
fot. Stowarzyszenie Bez Śladu wspierające rodziny osób zaginionych
Michał pochodzi z Braniewa, miasta położonego na Równinie Warmińskiej. Na miejsce studiów wybrał oddalone o nieco ponad 150 km Szczytno, a w nim prestiżową uczelnie policyjną. Mimo podjętych studiów cywilnych jego ogromną pasją jest sport. Uczestniczył w wielu zawodach biegowych, grywał także w piłkę siatkową. Jego pokój to skupisko medali i pucharów.
Wakacyjna praca
Po zdaniu sesji egzaminacyjnej postanowił spędzić wakacje pracowicie. Podjął sezonową pracę w Siedliskach na terenie gminy Pasym, gdzie pomagał małżeństwu w pracach porządkowych na ich posesji. Zamieszkiwał wówczas na jej terenie w przyczepie kempingowej.
15 września 2012 r. gospodarze organizowali grilla. Michał także w nim uczestniczył, a po jego zakończeniu pomógł małżeństwu w porządkach. To był moment w którym ostatni raz widziano chłopaka – po północy kiedy kierował się do swojej przyczepy.
Następnego dnia, w niedzielę, właściciele posesji nie kontaktowali się z Michałem. Był to jego dzień wolny od pracy, oni sami udali się do miasta. Dopiero w poniedziałek 17 września okazało się, że Michał zniknął.
W przyczepie kempingowej zostawił dokumenty, pieniądze, laptopa i inne rzeczy osobiste takie jak ubrania. Zabrał ze sobą jedynie telefon komórkowy, okulary i klucze do przyczepy.
Bez śladu
Policja rozpoczęła poszukiwania. Niestety nawet użycie śmigłowców z kamerą termowizyjną, paralotni, motolotni oraz psów tropiących zwłoki pod ziemią nie przyniosły rezultatów. Grupa prywatynych płetwonurków przeszukała okoliczne jeziora. Po Michale do dziś dnia nie ma żadnego śladu. Nikt go nie widział, nikt nie ma pojęcia co mogło się wydarzyć.
Choć Policja nie łączy spraw zaginięcia Michała z zaginięciem Adama Hołody z Kandyt, mamy chłopców połączyły sily i wspierają się wzajemnie w poszukiwaniach. Synów poszukują bezskutecznie od dwóch lat.
Dziś Michał ma 23 lata. Powinien skończyć studia licencjackie, rozpoczynać magisterskie. Rozwijać sportowe pasje. Wrócić do domu.
Jeżeli widziałeś gdzieś Michała lub jesteś w posiadaniu informacji, które mogłyby pomóc ustalić przyczyny i dokładne okoliczności jego zaginięcia, skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Bez Śladu lub z jednostką Policji prowadzącą poszukiwania: OL KPP Szczytno, 12-100 Szczytno, ul. Gen. Andersa 6 telefon: (089) 623 22 00 email: dyzurny.kppszczytno@warminsko-mazurska.policja.gov.pl
Cechy rysopisowe Michała:
Wzrost 175 cm; oczy ciemne, zielone; sylwetka średnia; waga ok. 75 kg; włosy ciemnoblond; uzębienie pełne; uszy normalne; nos protolinijny; twarz owalna. W dniu zaginięcia ubrany był w spodnie dresowe koloru ciemnego i kurtkę z materiału koloru biało-czarnego. Miał na sobie sportowe obuwie.
*****
Stowarzyszenie Bez Śladu jest efektem naszych prywatnych przeżyć związanych z zaginięciem bliskiej osoby. Dzisiaj jesteśmy jedynym stowarzyszeniem osób, które organizują się wirtualnie i działają na całym świecie. Służymy rodzinom osób zaginionych nie tylko pomocą w nagłośnieniu i doprowadzeniu do skutecznych poszukiwań, ale także naszym doświadczeniem osobistym. KRS: 0000418264. Kontakt: 884 648 912 kontakt@stowarzyszeniebezsladu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.