poniedziałek, 11 czerwca 2012

Czym jest Stowarzyszenie Bez Śladu i jak działamy

Stowarzyszenie Bez Śladu jest organizacją pozarządową 
Jest jedynym w Kraju Stowarzyszeniem, które skupia w swoich szeregach, także osoby z rodzin, które zostały dotknięte problemem zaginięcia bliskiej osoby.
W dniu 19 kwietnia 2012 roku Stowarzyszenie otrzymało swoją osobowość prawną. Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna nadał Stowarzyszeniu Bez Śladu
NR KRS   0000418264NIP: 884-274-48-40,  REGON:021876457, 
Nr.konta bankowego: 02 1140 2017 0000 4102 1291 0102

tel:   725 715 773 lub 609 165 259  
 
Swoją pomoc oferuje całkowicie bezpłatnie rodzinom osób zaginionych oraz osobom zaginionym. 

 Jak Stowarzyszenie  pomaga w poszukiwaniach ?
  1. nagłaśnia informację o zaginięciu za pomocą prasy regionalnej oraz zagranicznej,  internetu, między innymi w większości serwisów społecznościowych oraz na forach także w grupach zagranicznych oraz innych dostępnych nośników np telewizji i radia
  2. udziela wskazówek rodzinom osób zaginionych - jak prowadzić poszukiwania oraz przekazuje napływające informacje o zaginionym. W większości porady są oparte na własnych doświadczeniach podczas poszukiwań swoich bliskich
  3. pozostaje w kontakcie z jednostkami policji w Polsce, zajmującymi się poszukiwaniami 
  4. kontaktuje się z ośrodkami pomocy społecznej, noclegowniami, schroniskami i innymi miejscami, w których mogą przebywać osoby poszukiwanie - zaginione. 
  5. w przypadku zaginięć zagranicznych prosimy o pomoc członków oraz współpracowników mieszkających poza granicami. Także prasę oraz wolontariuszy zrzeszonych w innych organizacjach zajmujących się wspomaganiem poszukiwań ludzi zaginionych
  6. UWAGA! Jeśli zarząd uzna, że do poszukiwań potrzebne jest wsparcie finansowe,ponieważ wydatki ograniczają możliwości poszukiwawcze - statut Stowarzyszenia przewiduje zarządzenie zbiórek środków finansowych ze wskazaniem imiennym osoby zaginionej.
Jeśli uważasz, że nasza pomoc może wspomóc poszukiwania Twojej bliskiej, ukochanej osoby napisz do nas o tym. 
Postaramy się znaleźć rozwiązania, które będą skuteczne . 


Każde zaginięcie ma swoją historię - jest inne, ale cierpienie spowodowane brakiem wiadomości o bliskiej osobie nie różni się. 
Łączy nas troska i pamięć o tych, którzy od lat pozostają zaginieni. Solidaryzujemy się z tymi, którzy dzisiaj przeżywają cierpienie spowodowane brakiem bliskiej osoby.
www.stowarzyszeniebezsladu.pl


O NAS:

Stowarzyszenie Bez Śladu - jest efektem naszych prywatnych przeżyć związanych z zaginięciem bliskiej osoby. Choć nie wszystkich. 
Wśród osób,które oddają swoje serce, zapał, czas, umiejętności i niejednokrotnie środki pieniężne jest nauczycielka, kontrolerka ruchu, pracownik fizyczny, pielęgniarka a także socjolog. 
Nie ma dla nas najmniejszego znaczenia wykształcenie, pochodzenie, poglądy religijne ,bo łączy nas chęć niesienia pomocy bliskim zaginionej osoby a także wsparcie dla osób, które dobrowolnie opuściły dom i z jakiś przyczyn są w tej chwili zaginione. 

Mogłoby się wydawać, że ludzie z tak różnych środowisk nie są w stanie mówić jednym głosem i zainicjować wspólnego działania. A jednak grupkę nieznajomych osób, które spotkały się w wirtualnym świecie łączy nie tylko pasja pomagania bezinteresownie innym, ale prawdziwa przyjaźń i wspólny cel. 

Dzisiaj jesteśmy jedynym stowarzyszeniem osób które organizują się wirtualnie i działają na całym świecie.Służymy rodzinom osób zaginonych nie tylko pomocą w nagłośnieniu i doprowadzeniu do skutecznych poszukiwań ale także naszym doświadczeniem osobistym. 

W kwietniu 2012 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, choć taka naprawdę działamy już dwa lata i jest jedyną w kraju tego typu jednostką pozarządową. 

Głównymi celami naszej działalności jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwa w tym, że problem zaginięcia może dotknąć każdego z nas a także wspieranie rodzin osób zaginionych poprzez zbieranie środków finansowych na doprowadzenie każdej sprawy zgłoszonej do nas do końca, pomoc prawną, psychologiczną, lingwistyczną. Pomagamy innym, bo jest bardzo możliwe, że sami też będziemy potrzebować pomocy. Pełne patosu słowa: Dobro powraca podczas wspólnej pracy na rzecz zaginionych przyświeca nam każdego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.