wtorek, 12 lutego 2013

Zaginął Piotr ze Stargardu -AKTUALIZACJA


W środę ok. godz. 17 w Inie w Stargardzie odnalezione zostało ludzkie ciało. Wstępne czynności i analiza zebranych informacji nie wykluczają, że może to być poszukiwany od 7 lutego br. 28-letni stargardzianin.
Ciało dostrzegł w rzece przypadkowy przechodzień nieopodal ul. Szewskiej. Natychmiast powiadomił o tym miejscowe służby. Na miejsce przybyli policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej, którzy wydobyli ciało na brzeg.
Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zabezpieczyli ślady i pod nadzorem prokuratora podjęli działania, które pozwolą ustalić przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, a także tożsamość tego człowieka.
- Wstępne czynności i analiza zebranych informacji nie wykluczają, że może być to poszukiwany 28-letni stargardzianin, po którym ślad zaginął 7 lutego br. właśnie w tej części miasta – mówi mł. asp. Łukasz Famulski, rzecznik prasowy KPP w Stargardzie.
Zaginiony mężczyzna wyszedł z mieszkania przy ul. Strażniczej i prawdopodobnie, idąc wzdłuż linii brzegowej Iny, szedł w kierunku ul. Skłodowskiej.
(

28-letni stargardzianin Piotr Skoczylas od 7 lutego nie wraca do domu. Poszukiwania przez policję i straż pożarną na razie nie przynoszą rezultatu. Jego bliscy błagają mieszkańców o pomoc w odnalezieniu.
http://www.zaginieni.pl/baza-danych-osob-zaginionych?type=2&imie=piotr&nazwisko=&wzrostOd=&wzrostDo=&kolorOczu=&wiek=&wiekOd=&wiekDo=&ostMiejsce=&woj=&x=42&y=2&Itemid=2&option=com_content&view=article&id=2&id_o=93032333130323Wczoraj siostra Piotra Skoczylasa, jego partnerka z matką i ich znajoma, od samego rana chodziły po mieście i wywieszały plakaty z informacją o zaginionym i numerami kontaktowymi.

Piotr Skoczylas w ostatni czwartek, 7 lutego, około godziny 21.45 wyszedł z mieszkania brata swojej partnerki przy ul. Strażniczej, w którym remontuje łazienkę. Do godz. 22 powinien dotrzeć do domu, na ul. Curie-Skłodowskiej. Nie dotarł tam jednak. Ślad po nim zaginął, nie działa jego telefon komórkowy.

– U brata nic się nie działo, wypili po kilka piwek, miał dobry humor – opowiada Alicja Płus, od sześciu lat partnerka Piotra Skoczylasa. – W domu była też bratowa z dzieckiem. Przed wyjściem pisał do mnie z telefonu brata smsa, wszystko było ok.

Para wychowuje dwóch kilkuletnich synów. Piotr Skoczylas z zawodu jest budowlańcem. Jest lubiany, nie ma wrogów.

– Lubi wyjść z kolegami, ale zawsze daje znać gdzie jest, zawsze wraca, a teraz nawet jego najlepszy kolega nie wie, gdzie on jest – mówi pani Alicja. – Kocha dzieci. Między nami było dobrze. Nawet nie dopuszczam myśli, że coś mu się mogło stać. Musi się znaleźć!

Zaginięcie w piątek zostało zgłoszone na policję. W sobotę, między godziną 21 a północą, prowadzona była przez wielu policjantów i strażaków akcja poszukiwawcza nad Iną. Strażacy przeczesywali bosakami miejsce wskazane przez jasnowidza ze Szczecina, do którego zwróciła się rodzina zaginionego.


– Jasnowidz mówił, że komórka brata wpadła do wody, że został napadnięty i okradziony przez mężczyzn w wieku 18-23 lat – opowiada Marzena Grabowska, siostra Piotra. – Według jasnowidza, został pobity i sturlał się do Iny.

Ciało miało się znajdować przy śluzie na rzece. Poszukiwania nie przyniosły jednak rezultatu.

– Zgłosiłam jego zaginięcie w Itace – mówi pani Alicja. – Prosimy mieszkańców, by postarali się coś sobie przypomnieć. Może ktoś gdzieś go widział, może coś wie? Ze względu na wysoki poziom wody, prądy i niemożliwość znalezienia już w rzece żywej osoby, nie będą działać nurkowie.

– Prowadzone są jednak inne działania poszukiwawcze – mówi mł. asp. Łukasz Famulski ze stargardzkiej policji. – Na stronach policji opublikowaliśmy i rozesłaliśmy do mediów komunikaty.

Kontakt z rodziną zaginionego pod numerami tel.: 518-340-129 lub 503-870-164. Można też napisać maila pod adres: marzenagrabowska82@wp.pl lub alicjax6@wp.pl.

1 komentarz:

  1. LUDZIE, BADZCIE POWAZNI, PRZESTANCIE Z TYMI ''JASNOWIDZAMI ''.. OBLUDA I WYLUDA

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.