czwartek, 7 lutego 2013

Zaginęła młoda dziewczyna Karolina P-ODNALEZIONA

Karolina P. nie żyje. Jej ciało znaleziono w Łynie, kilkaset metrów od miejsca, w którym ostatni raz była widziana żywa. Poszukiwania dziewczyny trwały od ponad dwóch miesięcy.
Na ciało 18-letniej Karoliny P. z Lidzbarka Warmińskiego natrafił w niedzielę po 14 kajakarz, który spływał Łyną. Powiadomił policję.

- Ciało znajdowało się w rzece na wysokości ogródków działkowych, za wiaduktem kolejowym. To około dwieście metrów od miejsca, w którym po raz ostatni była widziana żywa. I tyle samo od miejsca, w którym znaleziono jej plecak i telefon komórkowy – mówi Mirosław Wilk z Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim. 

W miejscu znalezienia ciała pojawiły się ekipy specjalistów z policji i prokurator. Zarządził on sekcję zwłok. Ciało rozpoznała rodzina zaginionej dziewczyny. Jej mama i brat nie mieli wątpliwości, że to Karolina.

Karolina była poszukiwana od 2 lutego. Nie wróciła do domu z osiemnastki swojej koleżanki, rodzina chwytała się wszelkich sposobów, żeby ją odnaleźć. Wiadomo, że w nocy z 1 na 2 lutego wyszła z lokalu ze swoim chłopakiem.

informacji od osób, które bawiły się tam razem z nimi wynika, że Karolina z chłopakiem długo się kłócili, miało nawet dojść do przepychanki między nimi. I to on widział ją jako ostatni żywą. Powiedział policjantom, że po wyjściu z restauracji nadal się kłócili, aż w końcu zdecydowali się pójść każde w swoją stronę. Twierdził, że nie wie dlaczego nie dotarła ona do domu.

Zobacz więcej na stronach Gazety Olsztyńskiej: http://lidzbarkwarminski.wm.pl/149704,Szukali-Karoliny-od-ponad-2-miesiecy-Znalezli-jej-cialo-w-Lynie.html#ixzz2PqyjeLXL
aktualizacja: 17-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego, w sobotę 2 lutego br. około godziny 2.00 wyszła z imprezy urodzinowej i do tej pory nie wróciła do domu, nie nawiązała też kontaktu z rodziną. 

W sobotę znaleziono torebkę Karoliny, a w niej telefon, dokumenty i wszystko to, co miała przy sobie. Torbę znaleziono niedaleko mostku na Łynie przy szpitalu. Do poszukiwań włączyła się policja, strażacy, a od wtorku także miejscowi żołnierze. Do poszukiwań użyto psa policyjnego.

Przez dwa dni strażacy penetrowali dno Łyny. Najpierw 3 lutego sprawdzili bosakami koryto rzeki i jej brzegi na odcinku 5 kilometrów, a następnego dnia pracowali przy wsparciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Giżycka używając sonaru. 

We wtorek, 5 lutego do poszukiwań włączyli się lidzbarscy żołnierze. Przeszukują tereny wzdłuż Łyny od strony mostku przy szpitalu w kierunku Bartoszyc do zalewu. Jak na razie bez rezultatu.


W nocy z piątku na sobotę około godziny 2.00 w nocy Karolina wyszła z imprezy urodzinowej i do tej pory nie wróciła do domu. Nie nawiązała też kontaktu z rodziną, która zgłosiła jej zaginięcie.


Karolina ma 168 cm wzrostu, jest szczupła, ma ciemne włosy i brązowe oczy. W dniu zaginięcia była ubrana w czarny kożuszek z białym podbiciem i czarnym kapturem, w krótką czarną sukienkę z krótkim rękawem, jasne cieliste rajstopy, a na nogach miała długie, ciemne zamszowe buty.

11 komentarzy:

 1. oj co się z nią dzieje...masakra

  OdpowiedzUsuń
 2. Więcej kamer w miastach.
  Może ktoś pomógł jej wpaść do wody. Jak napisano na forum internetowym torebka leżała na kładce, dalej kurtka. Kto rozbiera się chcąc wskoczyć do wody np. w celu zabicia się?
  Trochę dziwne to wszystko. Może dzięki obecnym kamerom uwieczniono inne osoby z tamtego wieczora?
  W innym mieście wczoraj ujęto nożownika tylko dzięki kamerom miejskim.
  Warto Burmistrzów miast zmusić do zamontowania więcej kamer w miastach. Pomyślcie o tym wyborcy.

  OdpowiedzUsuń
 3. kurtki nie znaleźli! 'aktualizacja' a w sumie dublujecie informacje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety opieramy się tylko na informacjach, które pojawiają się w mediach sprawdzając datę publikacji.Stąd wpis aktualizacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nadal brak jakichkolwiek informacji, jutro miną już 3 tygodnie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Napisano dziś, 16:35
  Karolinę dzisiaj znaleźli.. A raczej jej ciało niestety.. Zrobiło się ciepło i zwłoki wypłynęły.. [*]..

  OdpowiedzUsuń
 7. http://lidzbarkwarminski.wm.pl/149704,Szukali-Karoliny-od-ponad-2-miesiecy-Znalezli-jej-cialo-w-Lynie.html

  OdpowiedzUsuń
 8. ...Gdyby tak można było cofnąć czas. Gdyby tak można było rozmawiać z tobą. Gdybyśmy zrozumieli Cię. Być może Twoje serce pokonało by tę ciężką próbę. Pozostaje nam tylko zapewnić Cię, że będziesz w naszych sercach na zawsze...Karolinko [*]

  OdpowiedzUsuń
 9. karolina nie zyje, ciało znalexiono blisko mostku ;(

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.