czwartek, 18 września 2014

O dwa lata za długo. Zaginiony Adam HołodyAdam Hołody jest mieszkańcem Kandyt, niewielkiej wsi położonej w województwie warmińsko-mazurskim w gminie Górowo Iławeckie. Honorowy dawca krwi, zapisał się do liceum uzupełniającego chcąc w późniejszej perspektywie skończyć studia. Zapaleniec siatkówki. Pełen życia i radości, młody mężczyzna z planami na przyszłość znika bez śladu w nocy z 14 na 15 września 2012 r. i do tej pory nikt nie wie, co się z nim stało.
Impreza integracyjna
Miesiąc przed zaginięciem 23-letni Adam rozpoczyna pracę. Na dzień 14 września planowana jest pracownicza impreza integracyjna. Początkowo nie planuje iść. Nie jest typem imprezowicza. Jednak na kilka godzin przed rozpoczęciem zabawy informuje swoją dziewczynę, że zmienia zdanie i postanawia się wybrać. Nie bierze dokumentów z obawy o ich zgubienie. Wychodzi z domu ok. godziny 16 i udaje się do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszynach, gdzie odbywa się zakładowy grill.
Zabawa trwa. O godzinie 20:58 Adam wysyła smsa swojej dziewczynie, ze bardzo ją kocha. Jest to ostatni kontakt z chłopakiem. Godziny wyjścia z imprezy przez Adama nie są do końca sprecyzowane. Podobno opuszcza ją między 2 a 3 w nocy. Według innej wersji od godziny 23.30 nikt z bawiących się już go nie widział. Przy dobrej zabawie nieczęsto spogląda się na zegarek. Nikt nie wie także w którą stronę się udał.
Około 3 nad ranem dziewczyna Adama przyjeżdza po chłopaka zgodnie z wcześniejszą umową. Nie mogąc go jednak znaleźć, wraca do domu, uznawszy, że wrócił z kimś innym.
Niestety - nie wrócił.
Urwany trop
Teren dokładnie przeszukano przy udziale zawodowych strażaków, policjantów i ochotników. Użyto helikoptera z kamerą termowizyjną. Psy tropiące doprowadziły do głównej drogi i straciły trop ok. 100-200 m od niej. Możliwe, że mężczyzna wsiadł do czyjegoś samochodu, być może złapał "stopa".
Mama Adama, pani Krystyna, zgłosila się o pomoc do jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Twierdzi on, że mężczyzna nie żyje. Podał teren, na którym należy szukać ciała, gdzieś w pobliżu strumyka. Nie był w stanie stwierdzić, czy śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku utonięcia. Przeszukanie zbiorników wodnych i bagien nie przyniosły rezultatów. Ekipa płetwonurków sprawdziła okoliczne stawy w Gruszynach i w drodze do Kandyt. Nie natrafiono na żaden ślad Adama.
Pani Krystyna prowadzi wspólne poszukiwania wraz z matką innego zagionionego chłopca – Michała Stefańskiego. Obaj zaginęli w ten sam weekend w podobnych okolicznościach, w miejscowościach oddalonych od siebie o kilkadziesiąt kilometrów. Nie znali się, a jedyne co ich łączyło to wspólna pasja – sport. Choć Policja nie wiąże ze sobą tych spraw i prowadzi dwia odrębne śledztwa, to kobiety wierzą, iż połączone siły sprawią, że łatwiej będzie znaleźć ich synów.
Czekamy...
Kolejna rocznica zaginięcia sprawia jego bliskim wiele bólu, ale nadal nie odbiera nadziei, że Adam odnajdzie się cały i zdrowy. W miarę upływu czasu w mediach pojawia się coraz mniej informacji o zaginięciu. Rodzina jednak nadal szuka Adama. Jeżeli wiesz coś na temat jego zaginięcia lub spotkałeś go, skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Bez Śladu lub z jednostką Policji prowadzącą poszukiwania: OL KPP Bartoszyce, 11-200 Bartoszyce, ul. Warszawska 9 telefon: (089) 762 82 00 email: dyzurny.kppbartoszyce@warminsko-mazurska.policja.gov.pl.
Cechy rysopisowe Adama:
Wzrost ok. 191 cm; oczy jasne, niebieskie, normalnie osadzone; waga ok. 70-89 kg; sylwetka krępa, muskularna, włosy proste, krótkie, uczesane na czoło, jasny blond; uzębienie pełne; wargi średnie; uszy wyraźnie przelegające; nos mały, prostolinijny; twarz szczupła. Znakiem szczególnym Adama jest cienka blizna nad prawą brwią. W dniu zaginięcia ubrany był w granatową koszulę, szary sweter w czarne paski, ciemne jeansy i buty sportowe typu adidas. Adam jest leworęczny.
*****
Stowarzyszenie Bez Śladu jest efektem naszych prywatnych przeżyć związanych z zaginięciem bliskiej osoby. Dzisiaj jesteśmy jedynym stowarzyszeniem osób, które organizują się wirtualnie i działają na całym świecie. Służymy rodzinom osób zaginionych nie tylko pomocą w nagłośnieniu i doprowadzeniu do skutecznych poszukiwań, ale także naszym doświadczeniem osobistym. KRS: 0000418264. Kontakt: 884 648 912 kontakt@stowarzyszeniebezsladu.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.