czwartek, 11 października 2012

Treść listu otwartego internautów "Gdzie jest Iwona"


"Autorzy apelu "Gdzie jest Iwona" 

zwracają się z apelem o ponowne podjęcie tematu, dotyczącego informacji jakie obiegły media w czerwcu i lipcu 2012 roku, a które dotyczyły rzekomego przełomu w sprawie zaginionej w Gdańsku w dniu 17 lipca 2010 roku Iwony Wieczorek. 

Solidaryzując się z matką zaginionej Iwony Wieczorek, społeczność internetowa nie poprzestawała tylko na dyskusji. Wiele z osób biorących w niej udział ,czynnie uczestniczyło w szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej. 

To właśnie na portalach internetowych zrodził się pomysł wystosowania Petycji w sprawie zmian w przepisach prawa dotyczącego osób zaginionych. W dużej mierze dzięki użytkownikom forów internetowych sprawa Iwony Wieczorek została rozpropagowana w Polsce jak i zagranicą. 

Braliśmy udział w plakatowaniu, tworzeniu filmików, zamieszczaniu ogłoszeń, itd. Wysyłaliśmy pisma do polityków z prośbą, o zainteresowanie się sprawą Iwony Wieczorek, której los stał się dla nas inspiracją, do zainteresowania się problemem osób zaginionych. W naszej ocenie nadszedł już czas, żeby opinia publiczna dowiedziała się, na jakim etapie znajduje się obecnie, postępowanie dochodzeniowe w tej sprawie. 

Uważamy, że przekazane w prasie i TV informacje w czerwcu i w lipcu 2012 roku, upoważniają nas do wystosowania powyższego apelu. 

Media w tym czasie donosiły, iż: 
- w dniu 19 czerwca 2012 roku matkę zaginionej Iwony Wieczorek, Panią Iwonę Kinda-Wieczorek odwiedzili funkcjonariusze policji. Z rozmowy tej miało wynikać, że sprawca zaginięcia jej córki jest znany policji, że są blisko wyjaśnienia sprawy. Padła także sugestia, ze strony śledczych, żeby Pani Iwona Kinda- Wieczorek nie organizowała żadnych akcji w 2-gą rocznicę zaginięcia córki, gdyż do tego czasu tj., do dnia 17 lipca 2012 roku sprawa powinna się wyjaśnić. Proszono także matkę, żeby nie wyjeżdżała z Gdańska, co także sugerowało, iż sprawa jest bliska rozwiązania, 
- w dniu 18 lipca 2012 roku Komendant Wojewódzki Policji Pan Wojciech Sobczak w trakcie wypowiedzi dla Radia Gdańsk potwierdził, iż na terenie sopockich działek, przeprowadzone były badania przy użyciu georadaru. Stwierdził także, iż w związku z upływem czasu zanotowano postępy w sprawie. Pewne rzeczy zaczynają się konkretyzować. W trakcie wywiadu padła zapowiedź, iż może za miesiąc, może za dwa, sprawa powinna powrócić do formy procesowej. 

Od czasu rozmowy policjantów z matką zaginionej, do dnia dzisiejszego, minęło już ponad trzy miesiące. 

Pomimo zapowiedzi, że przed 2-gą rocznicą zaginięcia Iwony, która miała miejsce w dniu 17 lipca 2012 roku, sprawa się wyjaśni, nic do chwili obecnej się nie wydarzyło. Od matki zaginionej uzyskaliśmy informacje, iż do chwili obecnej nic nie wie o losach swojej córki. 

Jaki był cel wizyty funkcjonariuszy policji w salonie Pani Iwony Kinda-Wieczorek w dniu 19 czerwca 2012 roku? Dlaczego do dnia dzisiejszego sprawa nie została wyjaśniona? Dlaczego zasugerowano matce zaginionej, żeby nie organizowała żadnych akcji w 2-gą rocznicę zaginięcia jej córki? Dlaczego proszono, żeby Pani Iwona Kinda- Wieczorek nie wyjeżdżała w dalszą podróż? W jakim celu rozpowszechniono informacje, o badaniu próbek ziemi, na działkach w Sopocie przy użyciu georadaru, oraz o tym, że być może za miesiąc, może dwa sprawa powróci ponownie do prokuratury ? 

Pytań zapewne można zadawać więcej, ale najważniejsze z nich brzmi „Gdzie jest Iwona”? 

Apelujemy więc, o ponowne podjęcie tematu. Uważamy bowiem, iż nadszedł czas rozliczeń stróżów prawa, ze składanych pomiędzy 19 czerwca 2012 roku, a 18 lipca 2012 obietnic. Naszym zdaniem tylko poprzez dziennikarską dociekliwość, istnieje jeszcze jakaś szansa, żeby sprawa ta nie poszła w zapomnienie, a los zaginionej Iwony Wieczorek nie podzielił losów innych osób zaginionych w naszym kraju. 

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż : 
- w najbliższych dniach planujemy wysłać list otwarty do urzędów państwowych oraz organizacji pozarządowych 

W imieniu społeczności forum internetowego oraz matki zaginionej Pani Iwony Kinda - Wieczorek, 
Serce Czytelnik - użytkownik Forum Gp24.pl"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.