środa, 10 października 2012

Zaginął Dr Janusz ODNALEZIONYRODZINIE, PRZYJACIOŁOM SKŁADAMY KONDOLENCJE

Policja znalazła ciało dr. Janusza Wojcieszaka - potwierdziła nam prokuratura. Na razie nie wiadomo, co było przyczyna śmierci. Od kilku dni trwała wielka akcja poszukiwania pracownika Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowana przez jego studentów.
Ciało doktora znalazł patrol policji nad Wisłą na wysokości Mostu Gdańskiego w Warszawie. - Rodzina rozpoznała, że jest to ciało poszukiwanego doktora Janusza Wojcieszaka - powiedział dla Gazeta.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodał, że ponieważ zwłoki były w wodzie przez kilka dni, na podstawie samych oględzin nie sposób określić, co było przyczyną zgonu.

Dr Wojcieszak, nauczyciel akademicki z Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW, zaginął w zeszły poniedziałek. Zaginięcie wykładowcy poruszyło jego studentów, którzy na własną rękę próbowali go odnaleźć. Rozwieszali plakaty ze zdjęciem zaginionego, stworzyli też wydarzenie na Facebooku.

Doktora intensywnie poszukiwała również policja. - W tej chwili to dla nas priorytet, wszystkie inne sprawy poszukiwawcze odłożyliśmy na razie na bok. Jesteśmy cały czas w kontakcie z rodziną i studentami. Wskazujemy im miejsca, w których mogą prowadzić swoje poszukiwania - mówił jeszcze kilka dni temu oficer zaangażowany w poszukiwania. 

1 komentarz:

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.