wtorek, 9 października 2012

Stowarzyszenie Bez Śladu

Stowarzyszenie Bez Śladu - jest efektem naszych prywatnych przeżyć związanych z zaginięciem bliskiej osoby. Choć nie wszystkich. 
Wśród osób,które oddają swoje serce, zapał, czas, umiejętności i niejednokrotnie środki pieniężne jest nauczycielka, kontrolerka ruchu, pracownik fizyczny, pielęgniarka a także socjolog. 
Nie ma dla nas najmniejszego znaczenia wykształcenie, pochodzenie, poglądy religijne ,bo łączy nas chęć niesienia pomocy bliskim zaginionej osoby a także wsparcie dla osób, które dobrowolnie opuściły dom i z jakiś przyczyn są w tej chwili zaginione. 

Mogłoby się wydawać, że ludzie z tak różnych środowisk nie są w stanie mówić jednym głosem i zainicjować wspólnego działania. A jednak grupkę nieznajomych osób, które spotkały się w wirtualnym świecie łączy nie tylko pasja pomagania bezinteresownie innym, ale prawdziwa przyjaźń i wspólny cel. 

Dzisiaj jesteśmy jedynym stowarzyszeniem osób które organizują się wirtualnie i działają na całym świecie.Służymy rodzinom osób zaginonych nie tylko pomocą w nagłośnieniu i doprowadzeniu do skutecznych poszukiwań ale także naszym doświadczeniem osobistym. 

W kwietniu 2012 roku Stowarzyszenie zostało oficjalnie wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, choć taka naprawdę działamy już dwa lata i jest jedyną w kraju tego typu jednostką pozarządową. 

Głównymi celami naszej działalności jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwa w tym, że problem zaginięcia może dotknąć każdego z nas a także wspieranie rodzin osób zaginionych poprzez zbieranie środków finansowych na doprowadzenie każdej sprawy zgłoszonej do nas do końca, pomoc prawną, psychologiczną, lingwistyczną. Pomagamy innym, bo jest bardzo możliwe, że sami też będziemy potrzebować pomocy. Pełne patosu słowa: Dobro powraca podczas wspólnej pracy na rzecz zaginionych przyświeca nam każdego dnia.


Zapraszamy na FB:https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Bez-%C5%9Aladu-wspieraj%C4%85ce-rodziny-os%C3%B3b-zaginionych/186081134773894

oraz forum: http://stowarzyszeniebezsladu.pl/forum/index.php

nr. KRS: 0000418264 

kontakt@stowarzyszeniebezsladu.pl 

joanna@stowarzyszeniebezsladu.pl 

miriam@stowarzyszeniebezsladu.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.