czwartek, 21 lutego 2013

Hel. Kim jest tajemnicza kobieta, której zwłoki znaleźli robotnicy na plaży na cyplu?

We wtorek oficjalnie potwierdzono tożsamość kobiety, której ciało znaleziono na helskiej plaży. To 55-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego. 

- Mamy całkowitą pewność, bo przyjechała do nas jej rodzina, której okazano zwłoki - mówi st. asp. Łukasz Dettlaff, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. - Potwierdzili, że to kobieta, której poszukiwali.Na helskim cyplu robotnicy znaleźli zwłoki 50-letniej kobiety. Była pasażerką promu? Popełniła samobójstwo? - Nie wiemy - mówi policja.

Na ciało leżące na morskim brzegu przypadkiem natrafili mężczyźni, którzy pracowali w okolicy. 
- Natychmiast poinformowali o tym policję i dalej to my już zajęliśmy się sprawą - mówi st. asp. Łukasz Dettlaff, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku. 
Mundurowi wezwali na miejsce prokuratora - bo to on dalej będzie zajmował się wyjaśnianiem okoliczności zgonu 50-latki. 
A okoliczności są na dziś dość tajemnicze. 


Kobieta nie miała przy sobie żadnych dokumentów, dzięki którym można byłoby ustalić jej tożsamość lub chociaż w przybliżeniu okoliczności śmierci. 
- W obecnej chwili trudno nawet stwierdzić jak długo przebywała w lodowatej wodzie - mówi rzecznik. - Latem jest to prostsze, bo w wyższej temperaturze ciało się rozkłada, co w przybliżeniu pomogłoby ustalić czas zdarzenia. 

Niewykluczone, że kobieta przyszła tu popełnić samobójstwo. A może wypadła z przepływającego niedaleko Helu promu. Nie wiadomo. Jedno jest pewne: to nie było zabójstwo. 

Dodatkowo sprawę utrudnia fakt, że do godzin wieczornych w powiecie puckim nikt nie zgłosił zaginięciakobiety w tym wieku. Ale to może zmienić się rankiem. 
- Może wtedy np. ktoś z sąsiadów zorientuje się, że nie widzi swojej sąsiadki - mówi st. asp. Łukasz Dettlaff. - Dlatego prosimy o telefony do naszych komend, albo o informację na numer 112.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarz. Włączona jest jego moderacja.Po akceptacji zostanie zamieszczony.